Psychoteriapa "Ku Życiu" Helena Iranowska

jak_pracuje_v4

Rozmowa ze mną to zwyczajna rozmowa o życiu, które każdy z nas na swój wyjątkowy sposób przeżywa. To pewnego rodzaju podróż w poszukiwaniu źródła tego co w życiu boli i rani na tyle mocno że odbiera nam możliwość bycia szczęśliwym. W spotkaniu z drugim człowiekiem traktuje go jako jedną złożoną z umysłu, ciała i duszy – całość. Spójną złożoność jego istnienia. Mam tu na myśli jego pochodzenie, dzieciństwo, warunki dorastania, predyspozycje psychiczne i fizyczne, kondycję ciała, osobowość, system wartości i problem z którym się boryka.

Jeśli wybieram się na wędrówkę z drugim człowiekiem, który do mnie wyciąga rękę o pomoc, który w swoim pogubieniu mi zaufał, wówczas winnam zadbać o to by ta wędrówka była bezpieczna. Podążając za człowiekiem szukam punktów widokowych, zwracam uważność na ciekawe krajobrazy, by wędrujący zobaczył więcej i inaczej niż widział dotychczas. Pomagam mu odzyskać równowagę gdy wędrujący się potyka. Gdy zmęczy się podróżą, poszukam z Nim  i w Nim siły. Pozwalam na słabość i smutek na radość i łzy. Nie poganiam i nie oceniam. Staram się by moje doświadczenie psychoterapeuty pozwoliło zawrócić na zagubiony szlak nawet pod osłoną nocy. Nie pozostawiam w pół drogi, tylko poczekam aż dojdziemy razem do miejsca w którym oboje będziemy gotowi się pożegnać i ruszyć dalej w samodzielną podróż, która będzie trwała przez resztę naszego życia.

Taka podróż we dwoje wymaga ode mnie dużo cierpliwości, empatii, odpowiedzialności, pokory, uważności, odwagi, szacunku ale jeśli ja sama tę drogę przebyłam nie raz, to cechy te nie wymagają wysiłku. Są naturalnym efektem moich wielu wędrówek. Tętnią w mojej krwi i pulsują w moim sercu, czym chętnie się dzielę i służę. Być może po raz pierwszy będziesz miała/miał okazję wejść na drogę, która prowadzi do „Samego Siebie” oraz usunąć przeszkody w odnalezieniu tego co w życiu najważniejsze – spokoju, harmonii, radości. Możesz odnaleźć Swój własny cel, poczucie własnej wartości, godności, odwagę do wytyczenia granic, szczęście utracone w zgiełku otaczającego świata.

Moje spotkanie z Toba będzie temu służyć.