Psychoteriapa "Ku Życiu" Helena Iranowska

_DSC6445rr

Warsztaty w Grecji

Jest wiele dróg, którymi idziemy przez życie a kiedy docieramy do miejsca wybranego, nie czujemy się spełnieni, szczęśliwi wręcz czegoś nam brak. Dzieje się tak miedzy innymi dlatego że podążamy ścieżkami utartymi przez innych – często rodziców, małżonków, przyjaciół, media, tradycje, bo tak wypada. Tymczasem jedyną ścieżką, która daje radość, zadowolenie i powoduje że czujemy się kompletni to ścieżka do Samego Siebie. Jednak ona wymaga od nas wiary w to że to co nam w duszy gra jest jedynym drogowskazem dla naszego spełnienia. By usłyszeć nuty tej gry należy oderwać się od codziennego zgiełku, zatrzymać się, wsłuchać w melodię naszego serca, wtedy ono wskaże nam drogę. Daj sobie czas by, być może po raz pierwszy wejść na ścieżkę do Samego siebie i tym co jest Twoim potencjałem, jedynym i wyjątkowym służyć światu, ku Twojej radości by nią wypełnić swoje życie.

 

 

Idea
warsztatów

 

Naszym zadaniem nie będzie na nowo tworzyć siebie, ale zrobić użytek z tego co już uczynił Bóg – jakkolwiek Go pojmujecie. Nasze życie jest kontynuacją tego co podarowali nam nasi rodzice, a którzy z kolei przejęli bagaż doświadczeń od swoich rodziców- naszych dziadków . I tak dzieje się od początków ludzkości. Jeśli spojrzymy na naszych rodziców z właściwej perspektywy uświadomimy sobie że podarował ich nam wszechświat, by udzielić nam szczególnej lekcji pokory by za życie samemu brać odpowiedzialność, tym samym nie obwiniając innych. Obecne w życiu dorosłym konflikty zewnętrzne i wewnętrzne takie jak poczucie ofiary, sprawcy, uzależnienia, poczucie niskiej wartości, depresji, choroby zagrażające życiu często mają źródło w przeżyciach z dzieciństwa. Odnalezienie odpowiedniego miejsca dla zranień, traum, lęków z dziecięcych lat pozwala uwolnić się od złogów gniewu, złości, agresji by cieszyć się tym co w TU i TERAZ. Każdy z nas ma za sobą bogaty bagaż doświadczeń i przeżyć, które wpływają na obraz nas samych w naszych oczach. Kiedy dokonamy głębszego wglądu na to co mamy, już posiadamy, czym dysponujemy w zakresie naszych predyspozycji, cech, umiejętności oraz możliwości ich wyrażania w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny w życiu codziennym w pracy i w zawodzie, możemy zdobyć niezbędną odwagę by nareszcie w tym zakresie dokonać zmian prowadzących ku więcej.

 

Wiodące tematy

Podstawy sukcesu w życiu, uzdrowienie relacji z mamą i tatą, zostawić rodziców z miłością, uwikłanie rodzinne, córeczka tatusia i synek mamusi w związku, rozwód bez wyrzutów sumienia, dzieci rozwiedzionych rodziców, choroba –ukryta złość, aborcja, uzależnienia,  zgoda na los i śmierć, ofiara i sprawca, praca, pieniądze, długi- wina w rodzinie,rodzaje sumienia.

Miejsce warsztatów

Mędrcy powiadają: by spotkać się z samym sobą trzeba od siebie się oddalić i dlatego też miejscem warsztatów będzie półwysep grecki  Chalkidiki. Słynie ze słonecznych plaż, pięknych miast i cichych wiosek schowanych w górach lub wśród gajów pomarańczowych, nobliwych monastyrów i wyjątkowych cudów przyrody. To wyjątkowe miejsce skłania do refleksji, nadaje wolnego  tempa życiu,  pomaga  nabrać odpowiedniego dystansu do tego co już  minęło i skupić się na tym co istotne w Tu i Teraz.

 

O prowadzącej

Helena Iranowska- czyjeś dziecko, kobieta, matka, żona, człowiek dla którego wszystko co ludzkie nie jest obce, psychoterapeutka, która za pośrednictwem różnych podejść  terapeutycznych pokazuje nadrzędne, ponadczasowe zasady, porządki miłości, prowadzące do spokoju, równowagi wewnętrznej, radości  życia i spełnienia.     

tel:  +48 602 181 285

 

 Termin i koszt warsztatów

Wylot z Katowic 22.09.21

Powrót z Salonik 29.09.21                                                                                                          

Hotel: Bomo Pallini Beach Hotel 

Koszt całkowity 3500 zł  (przelot, zakwaterowanie, wyżywienie HB, udział w warsztatach)

Ilość miejsc ograniczona.